Książki “Przez świat”

Jeżeli chcesz zamówić konkretną książkę – kliknij na okładkę. Jeżeli po kliknięciu nie ma reakcji – tytuł jest wyczerpany

tom XIV
tom xii


W 1996 Travelbit, za pośrednictwem agencji Travelland, rozpoczął wydawanie serii książek pod wspólnym tytułem “Przez Świat” – informacje turystyczne z całego świata. Było to całkowicie pionierskie przedsięwzięcie. Każdy z tomów składa się z kilkudziesięciu relacji z podróży do najbardziej atrakcyjnych rejonów świata autorstwa znanych polskich globtroterów. Opisy zawierają przede wszystkim praktyczne informacje, pozwalające po ich przeczytaniu, wyruszyć w podróż nawet globtroterskiemu żółtodziobowi. Książki będące znakomitym uzupełnieniem przewodników turystycznych, przeznaczone są zarówno dla doświadczonych podróżników, jak i dla tych, którzy marzą o dalekich eskapadach a co więcej okazują się niezwykle pomocne w kształceniu kadr związanych z turystyką. Kolejne tomy okazały się wydawniczymi hitami. Pomysłodawca i redaktorem serii jest Andrzej Urbanik.

We wstępie każdego tomu można przeczytać:

Książka, która trafia do Waszych rąk, jest niezwykła, bowiem niezwykli są jej autorzy. Na pozór są zwykłymi ludźmi zanurzonymi w szarej codzienności, ale w sercach noszą tęsknotę za dalekimi wojażami, którą zaspokajają w czasie wakacji, przemieniając się w wytrawnych podróżników. Dla nich podróż to sztuka życia, pozbawiona jałowości masowej turystyki. Co więcej, potrafią oni dzielić się swoimi doświadczeniami, a często bezcennymi informacjami. Z relacji z ich podróży powstała oto ta ksiązka, która pozwoli Wam wyruszyć w świat bez niepewności dokąd, jak i za ile. Nie zastępuje ona przewodników, ale je uzupełnia, bowiem podpowiada, jak zrealizować konkretne podróże w ciekawe zakątki świata, zarówno bliskie jak i dalekie.”

Książki można kupić za pośrednictwem tej strony w księgarni internetowej wydawnictwa “Bezdroża” (www.bezdroza.com). Prosimy zwrócić uwagę, że nakłady niektórych tomów, wydanych w poprzednich latach, zostały wyczerpane. Dlatego prosimy o sprawdzenie czy te które chcecie zamówić, znajdują się jeszcze w sprzedaży.

Pragniemy przy tym poinformować, że większość relacji z książek Przez świat znajduje się na naszej stronie www.travelbit.pl w dziale „Relacje z podróży”.

Serdecznie zapraszamy także do tworzenia kolejnych tomów – czekamy na Wasze relacje przesłane drogą mailową na adres travelbit@travelbit.pl

Dla każdego tomu, termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia kolejnego roku. Można przesyłać (wyłącznie w formie elektronicznej) dowolną liczbę sprawozdań z podróży odbytych w dwóch poprzedzających latach. Relacje będą oceniane pod kątem zawartości praktycznych informacji, czyli na ile po ich lekturze będzie można zrealizować taką samą podróż.

Zaleca się aby maksymalna objętość dziennika/sprawozdania wynosiła 12 stron maszynopisu A-4 (12 stron po 1800 znaków); “zwięzłość” mile widziana. Prosimy także autorów aby relacje były pisane w tym samym czasie (teraźniejszym lub przeszłym). Prosimy także aby unikać tabel – lepiej podać dane statystyczne w formie zestawień nie ujętych w tabele. Prosimy o przesyłanie relacji bez fotografii. Na fotografie oczekujemy w dziale „Galeria”.

Preferowany układ:
PRZEJAZD – na trasie/ za ile/ ile trwał/ jaki środek komunikacji/ ew. firma/ uwagi,
NOCLEGI – nazwa hotelu/ adres/ cena/ uwagi,
ZWIEDZANIE – nazwy obiektów/ lokalizacja/ dojazd/ ceny wstępów, uwagi,
DODATKOWO – prośba o termin odbytej podróży, kursy walut (najlepiej w stosunku do USD lub Euro), ceny żywności, oraz o inne podstawowe, ważne informacje (np. szczepienia, wizy…). Najlepiej jeżeli te informacje będą podawane w układzie opis podróży dzień po dniu. Jeżeli jednak uznacie, że opracowana przez Was, inna forma będzie lepsza – zaproponujcie własny układ. Prosimy o nie zamieszczanie informacji opisowych i historycznych, jakie można znaleźć w przewodnikach (chyba, że są to nieznane fakty, albo uznacie, że są na tyle ważne, że trzeba o nich napisać).

Najlepsze prace zamieścimy w kolejnym tomie książki “Przez świat”. Przewidujemy umieszczenie prac na stronie www.travelbit.pl a także współpracujących z nami portali (jeżeli uczestnik konkursu nie zgłosi w tej sprawie zastrzeżeń). Za nadesłane a także opublikowane relacje nie są wypłacane honoraria – autorzy biorą udział w corocznym konkursie (fundatorem głównej nagrody jest firma Marabut).

Przypominamy, że relacje nie spełniające niżej podanych wymagań będą przyjmowane i umieszczane w dziale “Relacje z podróży”.

Z naszej strony nie czynimy przeszkód aby teksty zamieszczone w książce “Przez świat” były później publikowane przez autorów w innych mediach.


 • Witaj w świecie globtroterów!

  Drogi internauto, niezależnie czy jesteś uroczą przedstawicielką       piękniejszej połowy świata czy też członkiem tej brzydszej. Wędrując   z  nami, podróżowanie przestanie być dla Ciebie…

  czytaj dalej

 • Jak polscy globtroterzy odkrywali świat?

  Historia „polskiego” poznawania świata zaczyna się całkiem efektownie. Pierwszy – jeżeli można go tak nazwać – polski globtroter był jednym z głównych uczestników…Zobacz stronę

  czytaj dalej

 • Relacje z podróży

Dołącz do nas na Facebook'u