Urugwaj – Michał kozok

Michał kozok

6.02 do 8.02.04, 2 dni, kurs 1€ = 29 UP (Urugwajskie Peso)zwiedzanie – na promie z Buenos Aires poznałem 11-osobową grupę polskich żeglarzy (obecnie Colonia del Sacramentomieszkających w USA i Kanadzie), którzy wracali z rejsu po Antarktydzie. Są to pierwsi rodacy, którym udało się zejść z żaglowca (Zjawa IV) na stały ląd kontynentu. Poza tym, że zabrali mnie do swojego autobusu i obwieźli po Colonii i Montevideo, przewaletowali w hotelu i zaprosili na obiad, to przede wszystkim spędziłem ten czas w dobrym towarzystwie wesołej i zgranej grupy, wśród osób, które mają podróżniczą pasję. Spotkania z ciekawymi ludźmi ładują mnie pozytywnie, inspirują nowymi pomysłami i też mam zamiar kiedyś podróżować przez duże „P”. Mam już wstępny plan na następną trasę, ale to dopiero za kilka lat.

Bardzo spodobało mi się małe sympatyczne miasteczko Colonia del Sacramento, które pozwala poczuć klimat XVII-wiecznej karnawał w Monte Videokolonialnej portugalskiej prowincji. Małe budynki, kwiaty, kręte uliczki z „kocimi łbami”, przytulne restauracyjki z niezłym widokiem na rozległą, błotnisto-kawową rzekę de la Plata.

W Montevideo poza ciekawym Ciudad Vieja (Stare Miasto), miałem okazję zobaczyć festival, czyli paradę roztańczonych i walących w bębny przebierańców. Bilet wstępu przepłaciłem, ale załatwiałem go dosłownie godzinę przed karnawałem i wstyd mi było przed Polakami kombinować, dzięki nim i tak zaoszczędziłem już sporo grosza. Za sprawą legitymacji dziennikarskiej zakupionej w Bangkoku udało mi się przekroczyć płot i udawać fotoreportera, dzięki czemu mogłem z bliska doskonale wczuć się w gorącą atmosferę karnawału.

miejscowość obiekt cena w UP €/ 1os czas ocena uwagi
Colonia muzeum portugalskie <10 UP> 30 min ok
Montevideo festiwal taneczny 725 UP €25.0 2 h warto cena last minute , w loży
Fray Bentos wybory Miss Regionu 30 UP €1.0 3 h warto
€26.0

noclegi – w stolicy poznani Polacy przemycili mnie do drogiego hotelu, a drugą noc spędziłem na dworcu autobusowym w Fray Bentos. Nie wypowiem się więc na temat hosteli w Urugwaju.

transport – sporo się nastałem na stopa, zwykle później zdesperowany chwytałem autobus. Zaskoczyła mnie drobna obowiązkowa opłata za bagaż w autokarach, odpowiednia do wielkości torby lub plecaka (do 1 €).

dzień trasa transport cena w UP €/ 1os czas km
25 Colonia del Sacramento – Montevideo minibus turystyczny 2.5 h 177
26 Montevideo – Fray Bentos 3 autobusy 246 UP €8.5 4.5 h 310
27 Fray Bentos – Gualaguaychu (Argentyna) pieszo + autostop 1h + 1h 6 + 35
transport miejski autobusy 13 UP €0.4
€8.9 528

 • Witaj w świecie globtroterów!

  Drogi internauto, niezależnie czy jesteś uroczą przedstawicielką       piękniejszej połowy świata czy też członkiem tej brzydszej. Wędrując   z  nami, podróżowanie przestanie być dla Ciebie…

  czytaj dalej

 • Jak polscy globtroterzy odkrywali świat?

  Historia „polskiego” poznawania świata zaczyna się całkiem efektownie. Pierwszy – jeżeli można go tak nazwać – polski globtroter był jednym z głównych uczestników…Zobacz stronę

  czytaj dalej

 • Relacje z podróży

Dołącz do nas na Facebook'u