informacje

OSOTT 2022

Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów 

OSOTT 2022 odbył się po raz 38.(!); tym razem w formie hybrydowej.

W dniach od 11 do 20 listopada  można obyło obejrzeć bezpłatnie i bez logowania, za pośrednictwem Internetu, 35 prezentacji z podróży po całym świecie.

 

Podsumowanie imprezy odbyło się 20 listopada w sercu Rzeszowa, w pięknej sali konferencyjnej hotelu Bristol. Licznie zgromadzeni widzowie (przez większa część czasu, sala była wypełniona prawie do ostatniego miejsca) obejrzeli „na żywo” 7 pokazów. Na początek był to blok prezentacji „Z Rzeszowa w świat” w czasie, którego rzeszowscy podróżnicy zabrali widzów ze sobą w miejsca do których trafili w tym roku.

*Motorem przez tajemniczą Rumunię – Paweł Kosturek
*Norwegia – zimowe przejście Hardangervida (największy płaskowyż w Europie) –  Łukasz Łagożny
*Islandia latem czy zimą – Jarek Cupryś
*Polski zimowy himalaizm – Kirgistan – Maciej Bedrejczuk
*Wyspy Zielonego Przylądka – Gosia i Darek Lechowicz (blog „Bez skarpetek”), Maciej Brożyna

A na zakończenie dwa rewelacyjne pokazy:
*Warsztaty podróżnicze Rafała Króla – podróżnik, eksplorator, ekspert ds. ekwipunku turystycznego przekazał praktyczne informacje o tym jak przygotować się do podróży w każdym klimacie i do każdego zakątka Ziemi, jak się ubezpieczyć i jakich błędów podróżnicy nie powinni popełniać.

*Znakomita podróżniczka, Monika Witkowska zabrała słuchających z otwartymi ustami widzów w najdalsze zakątki globu dokąd dotarła w czasie swoich trampingowych podróży. Ale także pokazała widoki z najwyższych gór świata (w tym z Mt Everestu) i najtrudniejszych akwenów oceanicznych (w tym z opłynięcia przylądka Horn i Przejścia Północno-Zachodniego).

Oprócz uczestnictwa w pokazach, można było spotkać się z prezenterami i kupić książki ich autorstwa. Szczęśliwcy wygrali nagrody ufundowane przez firmę North Face, Uniwersytet Rzeszowski, Miasto Rzeszów. Niespodzianką były pyszne soki, które trafiły prosto z Błażowej z Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego. 

OSOTT 2022 odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego,  Prezydenta Miasta Rzeszowa i JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Sponsorami bądź partnerami imprezy byli: Miasto Rzeszów, Nowiny24, TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Eska, North Face, Hotel Bristol, Hotel Ambasadorski.

Organizatorami OSOTT 2022 byli: serwis www.travelbit.pl oraz Uniwersytet Rzeszowski a uczestnictwo w imprezie (zarówno w części online jak i onsite) było całkowicie bezpłatne.


 • Witaj w świecie globtroterów!

  Drogi internauto, niezależnie czy jesteś uroczą przedstawicielką       piękniejszej połowy świata czy też członkiem tej brzydszej. Wędrując   z  nami, podróżowanie przestanie być dla Ciebie…

  czytaj dalej

 • Jak polscy globtroterzy odkrywali świat?

  Historia „polskiego” poznawania świata zaczyna się całkiem efektownie. Pierwszy – jeżeli można go tak nazwać – polski globtroter był jednym z głównych uczestników…Zobacz stronę

  czytaj dalej

 • Relacje z podróży

Dołącz do nas na Facebook'u