informacje

OSOTT 2023

Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów 

 

Drodzy Podróżnicy 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym Ogólnopolskim Spotkaniu Obieżyświatów, Trampów i Turystów – OSOTT 2023.  W tym roku spotykamy się już po raz 39.

OSOTT 2023 odbędzie się w terminie od 3 do 5 listopada  w nowym miejscu – w hotelu Park Diament  w Katowicach. 

Organizatorami są wspólnie TRAVELBIT oraz Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze GARUDA. 

Z przyczyn niezależnych musieliśmy zakończyć organizowanie OSOTT-u w Rzeszowie, który gościł naszą imprezę przez 10 lat. Wspólnie przeżyliśmy w Rzeszowie wiele wspaniałych chwil. Niestety, aktualnie Rzeszów jest „trudnym” logistycznie (także cenowo) miejscem z wielu względów. 

W roku 2023 zapraszamy do Katowic. Będzie nam miło gościć Was na najstarszej w Polsce imprezie globtroterskiej. Wszystkiego można się będzie dowiedzieć na www.travelbit.pl po kliknięciu w baner OSOTT-u. Więcej informacji pojawi się we wrześniu 2023r. 

Główną częścią spotkania są krótkie 17 minutowe prezentacje multimedialne z całego świata. Będzie ich jak zwykle około 50. 

Czas pokazu to 17 minut – wróciliśmy do tego czasu pojedynczego pokazu  – prosimy więc o staranne przygotowanie prezentacji.

Zapraszamy do zgłaszania pokazów na adres e-mail osottzapisy@gmail.com  (UWAGA – nowy adres zgłaszania pokazów. Proszę nie kopiować adresu z lat poprzednich).

Bardzo prosimy też o przygotowanie i przesłanie jednej strony z opisem prezentacji, bardzo krótkim CV autora oraz z jego fotką.

Prosimy także o przesłanie prezentacji za pośrednictwem www.wetransfer.com  – umożliwi to sprawną organizację imprezy.

Autorzy zakwalifikowanych pokazów otrzymają prawo do bezpłatnego uczestnictwa w OSOTT. Bezpłatny udział w OSOTT dotyczy jednej osoby prezentującej dany pokaz.

Niestety w roku bieżącym nie będziemy w stanie autorom prelekcji zapewnić bezpłatnych noclegów.

OSOTT to więcej niż podróżniczy festiwal, to forum wymiany informacji i spotkanie o specyficznej atmosferze, przeznaczone zarówno dla doświadczonych podróżników jak i tych, którzy marzą o dalekich eskapadach. Wielką wartością OSOTT oprócz oglądania ciekawych prelekcji podróżniczych jest spotkanie się z globtroterami z całej Polski, nawiązywanie nowych znajomości, a także tworzenia grup wyjazdowych. Dlatego zapraszamy na OSOTT również osoby, które nie planują zgłaszać pokazów.

Koszt uczestnictwa w OSOTT wynosi jedynie 30 zł.  Przypominamy, że osoby, których prezentacje zostaną włączone do programu nie płacą opłaty za uczestnictwo.

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń jak najszybciej, gdyż jest to gwarancja sprawnego przeprowadzenia imprezy.

Informacje o noclegach:

Ponieważ w roku bieżącym nie będziemy w stanie autorom prelekcji zapewnić bezpłatnych noclegów, musicie zarezerwować sobie je sami. To samo dotyczy oczywiście uczestników niebędących prelegentami. Katowice dysponują bogatą bazą noclegową w różnym zakresie cenowym, ze znalezieniem noclegu nie powinno być kłopotu. Jako organizatorzy rekomendujemy nocleg w hotelu Park Diament Katowice, w którym odbędzie się OSOTT.

W sprawie zakwaterowania w Park Diament Katowice prosimy o bezpośredni kontakt z hotelem–https://www.hotelediament.pl/hotele/park-hotel-diament-katowice/?utm_source=google&utm_medium=maps  .

Park Hotel Diament Katowice mieści się tuż przy autostradzie A4, na odcinku pomiędzy węzłami Mikołowska i Francuska. Współrzędne GPS 50.246219, 19.015479.

Adres: ul. Wita Stwosza 37, 40-042 Katowice, tel: 32 720 00 00 , e-mail: katowicepark@hotelediament.pl .

Dla uczestników naszego spotkania hotel przygotował specjalną promocję, dostępną na hasło OSOTT:

Hotel Park Diament Katowice ****    Ceny obowiązujące przy rezerwacji do 30.09.2023

Pokój 1- osobowy bez śniadania 250,00 zł doba (w cenie noclegu fitness room z sauną Infrared)

Pokój 2-osobowy bez śniadania 250,00 zł doba (w cenie noclegu fitness room z sauną Infrared)

Pokój 1- osobowy ze śniadaniem 315,00 zł doba (w cenie noclegu fitness room z sauną Infrared)

Pokój 2-osobowy ze śniadaniem 380,00 zł doba (w cenie noclegu fitness room z sauną Infrared)

Ceny obowiązujące przy rezerwacji od 01.10.2023

Hotel Park Diament Katowice **** (w cenie noclegu fitness room z sauną Infrared)

Rabat -15% od ceny dnia

Rezerwacje na Hasło : OSOTT

Potwierdzenie rezerwacji w zależności od dostępności pokoi Hotelowych

Drugą rekomendowaną opcją jest nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu Campanile Katowice, od którego również otrzymaliśmy promocyjną ofertę.

https://katowice.campanile.com/pl/

Hotel Campanile mieści się również przy autostradzie A4, choć po przeciwnej stronie autostrady niż Park Diament Hotel. Adres:  ul. Sowińskiego 48, 40-018 KATOWICE. Tel: 32 2055050 e-mail: katowice@campanile.com

W terminie od 1.09.2023 do 30.09.2023 goście naszej imprezy będą mogli rezerwować noclegi w hotelu Campanile w preferencyjnych stawkach:

pokój jednoosobowy ze śniadaniem 215zł/noc

pokój dwuosobowy ze śniadaniem  255zł/noc

na ustalone hasło OSOTT.

Stawki obowiązują na pobyt w terminie 3 do 5 listopada 2023r.

Potwierdzenie rezerwacji w zależności od dostępności pokoi Hotelowych. 

Cieszymy się na spotkanie z Wami i mamy nadzieję, że Was nie zabraknie.

A więc do zobaczenia w Katowicach

                                     

Organizatorzy OSOTT 2023

 

 

 

 

 


 • Witaj w świecie globtroterów!

  Drogi internauto, niezależnie czy jesteś uroczą przedstawicielką       piękniejszej połowy świata czy też członkiem tej brzydszej. Wędrując   z  nami, podróżowanie przestanie być dla Ciebie…

  czytaj dalej

 • Jak polscy globtroterzy odkrywali świat?

  Historia „polskiego” poznawania świata zaczyna się całkiem efektownie. Pierwszy – jeżeli można go tak nazwać – polski globtroter był jednym z głównych uczestników…Zobacz stronę

  czytaj dalej

 • Relacje z podróży

Dołącz do nas na Facebook'u